Made By You...

- PATTERN TESTER - 5/5 STARS! Absolutely here for the A3 paper size! Soo much quicker! Fantastic work with the pattern! These are the most detailed and thorough instructions I’ve ever worked with! You have thought of everything and made it very accessible for any ability!
+ Read more - Show less
- PATTERN TESTER - 5/5 STARS! Amazing pattern, can't wait to make another one... It fits amazing. The arms were too tight so I went back and took out one of the box pleats on each side and that helped. But fits perfectly to my body.
+ Read more - Show less
- PATTERN TESTER - 5/5 STARS! This is such a wonderful dress! I love it. I’ve got so many compliments and my father in law even asked if he could order one for his wife.
+ Read more - Show less
- PATTERN TESTER - 5/5 STARS! Yesterday I wore my new #dandelionlanedress that I had the pleasure to pattern test for @madelabel_. I learnt so many new skills including making bias tape, will absolutely be making this dress again.
+ Read more - Show less
- PATTERN TESTER - 5/5 STARS! Excellent instructions - very informative and easy to follow.
+ Read more - Show less
- PATTERN TESTER - 5/5 STARS! A beautiful pattern once again. The additional of a longer sleeve option would be lovely for those of us in the northern hemisphere! Made label never fails to deliver. It is clear the amount of time and thought put into the pattern design, grading and instructions. Well done!
+ Read more - Show less
- PATTERN TESTER - 5/5 STARS! I love it and will definitely make again both the long dress and changing the sleeve length
+ Read more - Show lessYou may also like..



- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
$15.00 - Sale price
-
$15.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$15.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$15.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$10.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$10.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
-
$12.00
- Unit price
- /per